top of page

Konferencja dla szkół powiatu i gminy Góra

Wśród podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 znalazły się m.in. kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów, a także rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, a tu bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci. Wychodząc naprzeciw edukacyjnym wymogom, serdecznie zapraszamy na Konferencję dla nauczycieli_ek oraz uczniów, uczennic powiatu i gminy Góra pn. „Filmoteka Szkolna wciąga w Olimpiadę. Wokół adaptacji i przyliterackości filmu”. Spotkanie odbędzie się w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze, ul. Szkolna 1 w poniedziałek 22 października 2018 roku w godz. 09:00 – 13:30. W trakcie konferencji prowadzonej przez Liderki i Wędrującego Filmoznawcę Filmoteki Szkolnej wskażemy na przydatność wzmacniania wskazanych kompetencji pod kątem pracy z filmem i tekstem literackim, świadomego korzystania z mediów oraz przygotowań do egzaminów ustnych z języka polskiego i udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Szczególnie zapraszamy uczniów i uczennice ze szkół podstawowych z klas 6-8, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli, nauczycielki.

Spotkanie odbywa się dzięki współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i programem Filmoteka Szkolna.


Konferencja dla nauczycieli_ek oraz uczniów, uczennic powiatu i gminy Góra

„Filmoteka Szkolna wciąga w Olimpiadę.

Wokół adaptacji i przyliterackości filmu”

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze, ul. Szkolna 1

22 października 2018 roku (poniedziałek)

godz. 09:00 – 13:30

Program:

09:00 – 09:15 – otwarcie konferencji,

09:15 – 10:30:

- prelekcja dla nauczycieli_ek „Filmoteka Szkolna wciąga w Olimpiadę”,

- pokaz filmu dla uczniów, uczennic „W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej”,

10:30 – 10:50 – przerwa kawowa,

10:50 – 13:20

– warsztaty dla nauczycieli_ek „Wokół adaptacji i przyliterackości filmu” – prowadzenie: K. Czubińska,

- warsztaty dla uczniów, uczennic „Wokół adaptacji i przyliterackości filmu” – prowadzenie: K. Jachymek,

13:20 – 13:30 – zamknięcie konferencji.


Osoby prowadzące:

Katarzyna Czubińska - absolwentka studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, filologii polskiej UAM w Poznaniu. Nauczyciel, edukator, trener, a także mentor i kierownik w kursach internetowych. Prowadzi warsztaty z edukacji filmowej i nowych mediów, praktycznego tworzenia filmu animowanego, dokumentalnego oraz fabularnego, organizuje Filmowe Gry Miejskie na terenie w całej Polski. Autorka scenariuszy lekcji filmowych i materiałów edukacyjnych dla PISF, CEO, Akademii Dokumentalnej Against Gravity, Cinema City, Helios. Prelegentka filmoznawcza przy akademiach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Akademii Filmowej Otwórz Oczy!, Akademii Dokumentalnej, Kino Szkoła czy Akademii Filmowej Multikina, Cinema City. Współorganizatorka ogólnopolskiej konferencji filmoznawczej dla nauczycieli Przestrzenie Inspiracji w Lublinie. W 2015 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza.


Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2013). Koordynator, wykładowca i współtwórca School of Ideas. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, metodologią historii, zagadnieniem materiałów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych oraz blogo- i vlogosfery, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej. Współpracuje m.in. z Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, Against Gravity, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji filmowej, medialnej i (pop)kulturowej oraz myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.


Serdecznie zapraszamy!!!


Najnowsze posty
Ostatnie posty
Archiwum
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page