top of page

Najnowsze wieści

Czekamy :)

 

 

Czekamy :)

„Edukacja Filmowa Uczniów i Nauczycieli Dolnośląskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych”, Wrocław, 22 marca 2016r.

Sukces Oliwii, Estery, Martyny, Bartosza, Konrada i Piotra.

 

Z niezwykłą przyjemnością spieszę z informacją, iż program „Edukacja Filmowa Uczniów i Nauczycieli Dolnośląskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych” zakończył się dla nas ogromnym sukcesem. Na gali podsumowującej roczne działania, która odbyła się 18 marca w Sali Lalka Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu, zostały wręczone nie tylko podziękowania, ale i nagrody za najlepsze filmy. A za najlepszą produkcję uznano naszą "Szachistkę".

Gratuluję!

 

Więcej można przeczytać tutaj. A obejrzeć tutaj.

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, kategoria: "Edukacja młodego widza", Gdynia, 16 września 2015r.

Mój/nasz sukces.

 

Tegoroczna 40. edycja Festiwalu okazała się także być istotną i dla mnie nie tylko ze względu na filmowe doznania. Wraz z lider_k_ami filmowymi z różnych województw zostałam nominowana do nagrody w kategorii "Edukacja młodego widza" za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina polskiego. Gdy po raz ósmy wręczono Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nie spodziewaliśmy_łyśmy się, że ten wielki zaszczyt spotka również nas - nauczyciel_k_i działających_e w obszarze edukacji filmowej. Na uroczystej gali, która odbyła się w środę 16 września, otrzymałam konkursową statuetkę wraz z 21. osobami z Polski.

 

Tekst można przeczytać tutaj.

Kulturalny Korespondent, Wrocław, 15 grudnia 2014r.

Anna laureatką dolnośląskiego konkursu

 

Dolnośląska Kultura i Sztuka wzbogaciła się o umiejętności oraz wyczucie humanistyczne uczennicy klasy humanistycznej. Anna Bezwerchna wzięła udział w zmaganiach pisarskich w ramach "Kulturalnego Korespondenta" i zajęła 1 miejsce na Dolnym Śląsku za pracę „Filmowe Lab.oratorium w Górze”, w której zrelacjonowała otwarcie pracowni filmowej w naszym liceum. W ramach nagrody jej praca ukaże się w najbliższym wydaniu internetowego czasopisma „Coolturka”, a sama uczennica ma szansę zostać redaktorką platformy.

Ogromnie gratuluję!

VIII Konkurs Humanistyczny SCRINIUM, Leszno, 12 grudnia 2014r.

Sukces Darii

 

Miło mi poinformować, iż Daria Paturej, uczennica klasy II o profilu humanistycznym, zajęła II miejsce w VIII Konkursie Humanistycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych SCRINIUM organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, a będącym pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna i Wyższej Szkołay Humanistycznej w Lesznie.

Daria napisała bardzo interesującą pracę pt. "Oto już jesień i pora umierać" dotyczącą filmu "Pora umierać" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej.

Gratuluję!

Skrytykuj.pl, konkurs na recenzję, Warszawa 2014r.

Sukces Aleksandry.

 

Miło nam poinformować, iż kolejna autorka recenzji z naszego liceum została wyróżniona w konkursie Skrytykuj.pl. Tym razem nagrodę otrzymała Aleksandra Wybierała, która krytycznie odniosła się do filmu "Wożąc panią Daisy".

 

 

Serdecznie Ci Aleksandro gratulujemy!

 

 

Tekst można przeczytać tutaj.

 

Skrytykuj.pl, konkurs na recenzję, Warszawa 2014r.

Sukces Agaty.

 

Agata Stodoła z pewnością nie należy do osób lubiących stagnację. W tym roku szkolnym uczestniczy w dwóch kursach internetowych, niedawno została nagrodzona za swojego mema, a teraz otrzymała trzy dwudziestoczterogodzinne dostępy do serwisu IPLEX jako nagrodę za recenzję filmu "W lepszym świecie".

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Recenzję można przeczytać tutaj.

 

Skrytykuj.pl, konkurs na memy, Warszawa 2014r.

Sukces Bartosza.

 

Tym razem męska odpowiedź na mema i strzał w dziesiątkę. Nasz kolega - Bartosz Wawrzeńczak - popełnił kilka projektów łaczących w sobie kadry filmowe ze słownym komentarzem, wystawił swoje prace do głosowania i jedna z nich została nagrodzona w postaci dwudziestoczterogodzinnego dostepu do platformy flmowej IPLEX.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Tydzień później - drugi mem Bartosza został nagrodzony!

 

Memy można zobaczyć tutaj.

 

 

 

Skrytykuj.pl, konkurs na recenzję, Warszawa 2014r.

Sukces Katarzyny.

 

Nasza koleżanka Katarzyna Skrzynecka odniosła kolejny sukces związany z zagadnieniami filmowymi. Za swoją recenzję "Ze śmiechem w przeszłość" w konkursie Skrytykuj.pl otrzymała nagrodę - wyróżnienie w postaci książki o tematyce filmowej. Jednocześnie jej praca może okazać się przyczynkiem do zdobycia nagrody głównej, czyli fotelu w Jury Młodych na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

 

Ponownie serdecznie Ci Katarzyno gratulujemy!!!

 

Praca do przeczytania na stronie Skrytykuj.pl

Skrytykuj.pl, konkurs na mema, Warszawa 2014r.

Sukces Agaty.

 

Projekt Skrytykuj.pl daje młodym ludziom nie tylko możliwość wyrażenia siebie i swojego poziomu estetycznego w recenzji filmowej, ale również przeprowadzenia gry słownej, bowiem oferuje konkurs polegający na stworzeniu memów. Skorzystała z niego nasza koleżanka Agata Stodoła, która przygotowała trzy kadry filmowe z odpowiednimi podpisami. Skorzystała i... została nagrodzona! Powoli możemy postawić tezę, iż konkurs Skrytykuj.pl Szkolnym Kołem Filmowym WONDERLab. stoi :)

 

 

Agato, Tobie też serdecznie gratulujemy!

 

Prace Agaty można oglądać tutaj.

Skrytykuj.pl, konkurs na recenzję, Warszawa 2014r.

Sukces Oliwii.

 

Co za fantastyczny czas dla naszej grupy - dopiero wyróżnienie otrzymała Kasia, a już dziś podwójne wyróżnienie za recenzję "Najbardziej nierzeczywista realistyczna produkcja wysokobudżetowa z tragicznym happy endem, przepełniona zbyt długimi opisami i zbytnio naszpikowana oksymoronami" w konkursie Skrytykuj.pl powędrowało do naszej koleżenki, członkini Szkolnego Koła Filmowego WONDERLab. - Oliwii Morawieckiej. W nagrodę otrzymała ona dwudziestoczterogodzinny dostęp do serwisu IPLEX oraz książkę o tematyce filmowej. Ma również szansę zasiąść w fotelu Jury Młodych 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

 

Oliwio, serdecznie Ci gratulujemy!

 

Pracę można przeczytac tutaj.

Filmowe Pojedynki VII. Bohaterowie kina akcji, Łódź, 1-3 października 2014r.

Sukces Katarzyny.

 

Miło nam poinformować, iż członkini naszego Szkolnego Kola Filmowego WONDERLab. - Katarzyna Skrzynecka, uczennica klasy II liceum - zdobyła II miejsce za wstrząsającą (ale nie zmieszaną) propozycję kandydatury Jamesa Bonda w ogólnopolskim plebiscycie na Bohatera akcji wszech czasów.

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 października 2014 r. w Pałacu Młodzieży w Łodzi podczas ogólnopolskiej imprezy „Filmowe Pojedynki VII. Bohaterowie kina akcji". Oprócz rozdania nagród przeprowadzono także debatę młodzieżową, warsztat psychologiczno-filmowy prowadzony przez Jarosława Kuszę ("Fenomen popularności bohaterów kina akcji oraz jego psychologiczne podłoże") oraz projekcję filmu "Młode wilki" w reż. Jarosława Żamojdy.

 

Katarzyno, serdecznie Ci gratulujemy!!!

7 Festiwal Filmów Polskich "Wisła", 15-22 maja 2014r.

Pokaz naszegi filmu "Cyrkówka" w Moskwie.

 

Już po raz drugi filmy pokazywane na Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych zaprezentowane zostały w Moskwie na 7 Festiwalu Filmów Polskich Wisła. Jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, że nasz obraz pod tytułem "Cyrkówka" zobaczyła szeroka, zagraniczna publiczność. Przypomnijmy, dokument autorstwa licealistów prezentuje losy Dominiki, dziewczyny zajmującej się występowaniem w rodzinnym cyrku "Juremix".

W sekcji filmowej obok naszego autorskiego projektu zostały pokazane nastepujące tytuły:

1. Maszer. 2. Cyrkówka. 3. Pan Sowa. 4. Praga jest jakaś inna. 5. Krawiec. 6. Wena, czyli ludzie. 7. Jorney. 8. Motylkowy szpital. 9. Strachy. 10. Gdynia. 11. Różni, a tacy sami. 12. Na ścięcie damy dworu.

VII Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych,
26-29 marca 2014r.

Zakwalifikowanie do finału - film "Cyrkówka" w Pradze.

 

Nasza etiuda "Cyrkówka" realizowana przy wsparciu mentorskim Marka Brodzkiego z WSF dostała się do ścisłego finału VII Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Brała także udział w plebiscycie Internautów na najlepszy film w ramach Festiwalu o  nagrodę im. Emila Wedla.

 

Dziękujemy!

III nagroda dla filmu współrealizowanego przez nasze koło, 19-21 września 2013r.

"Kick me" docenione.

 

Jury 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Up to 21” odbywającego się w Warszawie, w składzie: Wojciech Wójcik (przewodniczący Jury, polski reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, absolwent Wydziału Reżyserii PWSTiF w Łodzi), Aleksandra Nieśpielak (aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi), Andrzej Fogler (filmoznawca, krytyk filmowy, socjolog kultury, anglista, doktor nauk humanistycznych) i Paweł Łęski (Absolwent Wydziału Aktorstwa Państwowej, Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i wydziału reżyserii ESEC w Paryżu) zdecydowało się przyznać III nagrodę filmowi współrealizowanemu przez Szkolne Koło Filmowe WONDERLab. z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Górze.

 

Film dokumentalny „Kick me” – „Kopnij mnie” - powstał w ramach poznańskiego projektu „Focus na piłkę” realizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Trzydziestominutowa produkcja składa się z 6 części i opowiada o jednym dniu sześciorga bohaterów podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Poznaniu – Euro 2012. Uczniowie z górowskiego liceum przygotowali etiudę dotyczącą pracy ochroniarzy z Dworca Głównego. Jak wskazują organizatorzy „Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” jest obecnie najstarszym festiwalem na świecie adresowanym do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia. Idea powstała w 1983 roku i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienie amatorskich filmów na duży ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń”. Tym bardziej cieszy fakt, iż projekt „Kick me” i praca uczniów z Koła WONDERLab. zostały zauważone przez profesjonalne jury.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Lektury w kadrze", 2012r.

"Edyp" w wersji (prawie) współczesnej.

 

Na bazie scenariusza przygotowanego przez Jakuba Mikołajczyka powstała współczesna wersja losów starożytnego Edypa utrzymana w konwencji reality show, telenowel dokumentalnych. W takiej formie film "Edyp XXI wieku" został doceniony na I konkursie filmowym w Łodzi, gdzie zdobył wyróżnienie i uznanie za niezwykle smaczny humor, a autor scenariusza pochwałę w rozmowie indywidualnej.

 

 

bottom of page