top of page

Ruszył nabór na kurs dla uczniów i uczennic

Chcesz zainspirować młodzież do pracy z filmem? Masz wśród swoich uczniów i uczennic, osoby zainteresowane szeroko rozumianą tematyką filmową? Zgłoś ich na trzymiesięczny kurs internetowy! Uczestnicy i uczestniczki nie tylko pogłębią swoją wiedzę na temat historii kinematografii (ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego kina), ale także będą mieć okazję nakręcenia własnego filmu, bądź udoskonalenia warsztatu krytycznego.

5 zalet kursu:

  1. Praktyczne działania – kurs to nie tylko wiedza o filmie, ale także jej praktyczne zastosowanie.

  2. Indywidualny kontakt z mentorem – motywująca opieka mentorska w czasie całego kursu.

  3. Wybór czasu, sposobu pracy, materiałów i zadań – każdy uczestni_cz_k_a uczy się dokładnie tego, co jest potrzebne. Sam_a wybiera ścieżkę dydaktyczną.

  4. Imienne zaświadczenia dla uczniów, uczennic i nauczyciela_ki pod warunkiem zaliczenia wszystkich modułów, aktywnego udziału w dyskusjach na forum oraz oddania pracy końcowej ("Warsztat krytyka filmowego" - recenzja filmowa, "Warsztat młodego reżysera" - max. 5-minutowa etiuda).

  5. Udział w kursie jest bezpłatny.

6 zasad kursu:

  1. Kurs skierowany jest do uczniów, uczennic szkół ponadpodstawowych. Mogą wziąć w nim udział pojedynczy uczniowie lub grupy do 5 osób. Z jednej szkoły mogą być zgłoszone 2 zespoły. (Istnieje możliwość przyjęcia większej liczby grup w ramach wolnych miejsc).

  2. Kursy prowadzone są za pośrednictwem platformy internetowej. Każdy uczestnik/zespół otrzymuje indywidualny login i hasło dostępu.

  3. Kurs składa się z sześciu modułów tematycznych. Uczestnicy_czki mają średnio 1-2 tygodnie na zapoznanie się z prezentowanymi treściami oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogą korzystać w dowolnym czasie.

  4. Materiał merytoryczny opracowany jest w formie prezentacji z załączonymi materiałami: tekstami teoretycznymi, filmami oraz ćwiczeniami.

  5. Młodzież pracuje pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wspierają działania uczestników_czek i udzielają fachowej opinii i wskazówek odnośnie otrzymanych sprawozdań.

  6. Formularz zgłoszeniowy wypełnia nauczyciel_ka-opiekun_ka ucznia, uczennicy bądź grupy uczniów, uczennic uczestniczących w kursie. . UWAGA NOWOŚĆ: Warunkiem przyjęcia na kurs jest przesłanie linku do filmowej wizytówki grupy

Zakres tematyczny:

Moduł I-II – wiedza o filmie: początki kina, narodziny gatunku, krótka historia polskiego kina, kino dokumentalne (dla zainteresowanych), historia i ewolucja polskiej animacji (dla zainteresowanych).

Moduł III – filmowe środki wyrazu: podstawowe środki sztuki filmowej.

Moduł IV-VI

– warsztat krytyka filmowego: analiza filmowych środków wyrazu, analiza ujęć i scen, krytyka filmowa, organizacja pokazów filmowych, jak dyskutować i debatować, szkolny dkf, recenzje filmowe

LUB

– warsztat młodego reżysera: inspiracje filmowe, logline, treatment, scenariusz, praca z kamerą, montaż.

Harmonogram

KALENDARZ KURSU DLA UCZNIÓW, UCZENNIC: „Filmoteka Szkolna. Akcja!”

MODUŁ I

Poznajmy się: 22 października – 28 października 2018, 1 tydzień

MODUŁ II

Wiedza o filmie – część I. Historia polskiej kinematografii: 29 października – 4 listopada 2018, 1 tydzień

MODUŁ III

Wiedza o filmie – część II. Filmowe środki wyrazu: 5 listopada – 18 listopada 2018, 2 tygodnie

MODUŁ IV

Ścieżka I: Analiza filmowych środków wyrazu.

Ścieżka II: Inspiracje filmowe

19 listopada – 2 grudnia 2018, 2 tygodnie

MODUŁ V

Ścieżka I: Szkolny DKF

Ścieżka II: Scenariusz

3 grudnia – 22 grudnia 2018 (sobota), 3 tygodnie

MODUŁ VI

Ścieżka I: Recenzje filmowe

Ścieżka II: Zdjęcia i montaż

Podsumowanie.

23 grudnia (niedziela) 2018 – 13 stycznia 2019, 3 tygodnie

Link do formularza zgłoszeniowego - tutaj

Serdecznie zapraszam!!!


Najnowsze posty
Ostatnie posty
Archiwum
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page