top of page

Unia Film Festival 2018 czeka na zgłoszenia!

Serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału w Unia Film Festival 2018 (UFF) - ogólnopolskim młodzieżowym konkursie filmowym w Lublinie. To konkurs na film krótkometrażowy (do 15 min.) dla uczniów, uczennic w wieku 13-19 lat.


Zgłoszenia przyjmowane są do 9 marca 2018. Finał odbędzie się w kwietniu w Centrum Kultury w Lublinie.


REGULAMIN UNIA FILM FESTIVAL 2018

1. Celem konkursu jest promowanie sztuki filmowej wśród uczniów i inspirowanie młodzieży do kreatywnego wykorzystania szeroko dostępnej technologii audio-video.

2. Konkurs organizowany jest przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie i trwa od września 2017 do kwietnia 2018. W kwietniu 2018 odbędzie się przegląd finałowy: UFF – Unia Film Festival, na którym zostaną zaprezentowane i nagrodzone najlepsze prace.

3. Do konkursu można zgłosić krótkometrażowy film fabularny,dokumentalny lub animowany, którego twórcy to uczniowie 7-8 klas szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (od 13 do 19 roku życia) z całej Polski.

4. Filmy mogą zgłaszać szkoły lub ośrodki kultury.

5. Liczba osób biorących udział w projekcie jest dowolna. W projekcie mogą brać udział osoby spoza określonego w pkt 3 zakresu wiekowego (np. jako aktorzy), ale reżyseria, scenariusz, zdjęcia i montaż powinny być autorstwa uczniów szkół wymienionych w pkt 3.

6. Tematyka, konwencja i estetyka filmu są dowolne. Długość filmu zgłoszonego do konkursu nie powinna przekroczyć 15 minut.

7. Od momentu ogłoszenia konkursu do 9 marca 2018 można przesyłać zgłoszone filmy konkursowe na adres: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej Plac Wolności 4 20-005 Lublin z dopiskiem: Unia Film Festival. Filmy należy przesłać (lub osobiście dostarczyć do sekretariatu III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie) na płycie DVD w formacie mp4, avi., wmv. lub DivX. Jeżeli filmy zawierają napisy, powinny być one wklejone w film, nie w osobnym pliku. Wraz z kopią filmu należy przesłać co najmniej jeden kadr z filmu w technice cyfrowej oraz podpisany formularz zgłoszeniowy, który będzie zamieszczony na stronie www.uniaff.pl. Ponadto należy przesłać formularz online znajdujący się na tejże stronie.

8. Prosimy również o przesłanie nam linku do zgłoszonego filmu umieszczonego na jednym z serwisów wideo: YouTube, Vimeo, Daily Motion lub na dysku internetowym (GoogleDrive, Dropbox, WeTransfer). Pliki nie muszą być umieszczone na tych serwisach jako publiczne. Linki będą wykorzystane przez organizatorów w procesie oceny i selekcji filmów finałowych.

9. W marcu 2018 organizatorzy dokonują selekcji filmów dopuszczonych do pokazu finałowego Unia Film Festival. Lista filmów dopuszczonych do finałowego przeglądu z udziałem publiczności zostanie opublikowana na stronie internetowej UFF www.uniaff.pl. Osoby zakwalifikowane do finałowego przeglądu zostaną także poinformowane o tym fakcie e-mailem bądź telefonicznie.

10. Osoby spoza Lublina biorące udział w przeglądzie finałowym przyjeżdżają na własny koszt.

11. Filmy będą oceniane przez jury, w którego skład wejdą osoby związane ze środowiskiem filmowym. Jury przyzna nagrody i wyróżnienia za najlepsze filmy oraz w kategoriach, które ich zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Ponadto, filmy oceni jury młodzieżowe, które przyzna nagrodę za najlepszy ich zdaniem film. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe m.in. w postaci sprzętu filmowego, wydawnictw książkowych i filmowych. Lista nagród zostanie opublikowana w styczniu 2018 na stronie www.uniaff.pl.

12. Jury przyzna także dodatkową nagrodę za najlepszy film zrealizowany przez uczniów województwa lubelskiego. Poza nagrodą rzeczową, twórca filmu otrzyma również voucher na kurs fotografii w Lubelskiej Szkole Fotografii.

13. Osoby biorące udział w filmach zgłaszanych do konkursie wyrażają zgodę na publiczną prezentację tych filmów w ramach Unia Film Festival oraz wykorzystywanie fragmentów filmów oraz zdjęć z filmów w celach promocji UFF.

14. W przypadku wykorzystania w filmie muzyki autorzy filmu powinni zdobyć zgodę jej twórców. Fakt ten należy wymienić w napisach końcowych do filmu. Jeżeli w filmie wykorzystano utwory na tzw. otwartej licencji (Creative Commons, Public Domain), należy w napisach końcowych przy tytule i autorze utworu dodać zapis „na licencji CC”, etc. Autorzy filmu są odpowiedzialni za ewentualne naruszenie praw autorskich.

15. Autor filmu oświadcza, że zgłoszenie filmu nie narusza majątkowych i osobistych praw autorskich osób trzecich. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenia prawa wynikające z nieuprawnionego zgłoszenia filmu do Konkursu.



Szczegóły można znaleźć na www.uniaff.pl lub tutaj.


Najnowsze posty
Ostatnie posty
Archiwum
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page