top of page

Otrzymałam Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni to niezwykły czas dla wszystkich miłośników_czek X Muzy. Organizatorzy zadbali, by w terminie od 14 do 19 września 2015 r. wszystkie osoby przybyłe do Gdyni wyjechały z niej usatysfakcjonowane.


"Żyć nie umierać" Macieja Migasa, "Panie Dulskie" Filipa Bajona, "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego czy "Moje córki krowy" Kingi Dębskiej to jedne z wielu propozycji wpisanych w Konkurs Główny, zmuszających do pogłębionych refleksji. Bezpośrednio po pokazach prasowych odbywały się spotkania i konferencje z udziałem twórców. Dzięki temu miałam okazję wysłuchać wrażeń wszystkich osób biorących udział w powstawaniu wybranych filmów, w tym aktorów_ek, np. Agaty Kuleszy, Tomasza Kota czy Mariana Dziędziela. Oprócz Konkursu Głównego - oraz poszczegółnych konkursów tematycznych - można było skorzystać z takich propozycji, jak pokazy pozakonkursowe, wieczory filmowe, wystawy zdjęć czy warsztaty ze specjalistami.


Tegoroczna 40. edycja Festiwalu okazała się także być istotną i dla mnie nie tylko ze względu na filmowe doznania. Wraz z lider_k_ami filmowymi z różnych województw zostałam nominowana do nagrody w kategorii "Edukacja młodego widza" za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina polskiego. Gdy po raz ósmy wręczono Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nie spodziewaliśmy_łyśmy się, że ten wielki zaszczyt spotka również nas - nauczyciel_k_i działających_e w obszarze edukacji filmowej. Na uroczystej gali, która odbyła się w środę 16 września, otrzymałam konkursową statuetkę wraz z 21. osobami z Polski.


Cały ten dzień, począwszy od przekazania nominacji na specjalnym spotkaniu z Dyrektorką PISF Agnieszką Odorowicz (ustępującą miejsca po 10 latach kadencji Magalenie Sroce), przez galę finałową, spotkania z nagrodzonymi, dziennikarzami i uroczysty bankiet pozwolił umocnić się w przekonaniu, że wszelkie podejmowane działania filmowe mają sens i są zauważane przez osoby z branży filmowej. A gratulacjom i miłym spotkaniom nie było końca, np. z Sandrą Staniszewską, biorącą udział w otwarciu Pracowni Filmoteki Szkolnej w liceum.


W tym miejscu serdecznie dziękuję Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, a w szczególności Annie Sienkiewicz-Rogowskiej i Agacie Sotomskiej za wsparcie oraz możliwość owocnej współpracy, osobom koordynującym projekty filmowe z Centrum Edukacji Obywatelskiej za niezywkle ciekawe inicjatywy, lider_k_om z różnych województw za wymianę myśli i wsparcie, a przede wszystkim moim uczniom i uczennicom ze Szkolnego Koła Filmowego WONDERLab. za wszelkie wspólne działania mimo przeciwności losu. Niezwykle cieszę się ponadto z możliwości spotkania z nauczyciel_k_ami z powiatu i gminy Góra w ramach realizacji przedsięwzięć filmowych i ich otwarcia na moje propozycji.


Oto nagrodzone osoby w kategorii "Edukacja młodego widza":

Liderzy Filmoteki Szkolnej: Iwona Baldy (woj. opolskie), Jarosław Basaj (woj. mazowieckie), Justyna Całczyńska (woj. mazowieckie), Katarzyna Czubińska (woj. wielkopolskie), Kinga Dolatowska (woj. zachodniopomorskie), Krzysztof Fortuna (woj. zachodniopomorskie), Agnieszka Grzegórzek-Zając (woj. małopolskie), Ewa Jakubowska (woj. kujawsko-pomorskie), Piotr Kalitka (woj. wielkopolskie), Anna Karp (woj. świętokrzyskie), Aleksandra Kędra (woj. łódzkie), Ewa Klonowska (woj. śląskie), Ewa Magdziarz (woj. lubelskie), Jolanta Manthey (woj. pomorskie), Małgorzata Miszczak (woj. lubuskie), Ewa Musiał (woj. podkarpackie), Magdalena Nogaj (woj. opolskie), Anna Równy (woj. mazowieckie), Magdalena Rudnicka (woj. warmińsko-mazurskie), Ewelina Waląg (woj. dolnośląskie), Mariusz Widawski (woj. małopolskie), Katarzyna Zabłocka (woj. podlaskie), Emilia Żuber (woj. lubelskie).


Najnowsze posty
Ostatnie posty
Archiwum
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page