top of page

Szkolne Koło Filmowe WONDERLab. na 5 Festiwalu Filmoteki Szkolnej

W dniach 9-10 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły, a zarazem członkowie Szkolnego Koła Filmowego WONDERLab., uczestniczyli w 5 Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Dawid Mazurczak, Agata Stodoła i Agata Wietrzykowska wraz z opiekunką Koła, Eweliną Waląg, po rocznej realizacji działań filmowych w ramach programu Filmoteka Szkolna. Akcja! obchodzili swoje święto wraz z innymi szkołami nastawionymi na propagowanie X Muzy. Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze, dzięki staraniom i autorskiemu projektowi Eweliny Waląg, znalazło się w gronie 16 szkół z Polski, w których powstają pracownie filmowe.

Liceum w Górze jest jedyną szkołą na Dolnym Śląsku posiadającą pracownię finansowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a Ewelina Waląg - liderką filmową w województwie.

Pierwszego dnia Festiwalu uczestnicy mogli odwiedzić filmowe miejsce, np. TPS Studio, Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Warszawską Szkolę Filmową czy Studio Miniatur Filmowych. Grupa WONDERLab. jako jedyna miała okazję spotkać się z pracownikami Newborn - profesjonalnego studia animacji i Vfx tworzącego na potrzeby kampanii telewizyjnych, filmowych, animowanych, internetowych i drukowanych. W ten sposób przeszła przez całą drogę produkcyjną oraz mogła zobaczyć nowoczesne sprzęty realizatorskie. Spotkanie zakończyło się obejrzeniem filmu animowanego w technologii 3d – „Warszawa 1935”. Wieczorem uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość uczestniczenia w panelu z ekspertami - Maciejem Prykowskim, Grzegorzem Emanuelem i Markiem Brodzkim. W trakcie zajęć wspólnie oglądali własne filmy, opowiadali o inspiracjach oraz pomysłach, a także konfrontowali własny odbiór działa z odczytem innych.

Targi projektów, do których uczniowie przygotowywali się przez cały rok, odbyły się drugiego dnia Festiwalu. Po stworzeniu własnego stoiska i zaprezentowaniu filmowych działań, można było porozmawiać z wybranym ekspertem. Grupa z liceum w Górze wymieniała się swoimi spostrzeżeniami z Marcelem Sabatem, aktorem grającym m.in. Zośkę w filmie „Kamienie na szaniec”. Inne filmowe zespoły mogły spotkać się również z Anną Bielak, Markiem Brodzkim, Piotrem Głowackim, Błażejem Hrapkowiczem, Julią Kijowską, Kamilem Polakiem, Maciejem Prykowskim, Sandrą Staniszewską i Wojciechem Stuchlikiem.

Dwa dni filmowych doznań były niesamowitym, jak co roku, doświadczeniem dla osób noszących w sobie ideę X Muzy. I choć przeszły już do lamusa, otworzyły drzwi do dalszych działań filmowych.


Najnowsze posty
Ostatnie posty
Archiwum
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page