top of page

Warsztaty "Stories that move" w Warszawie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wraz z Domem Anny Frank (Amsterdam), Anne Frank Zentrum (Berlin), Eagerly Internet (Utrecht), Erinnern.at (Austria), International School of Amsterdam, Fundacją im. Milana Simecki (Bratysława), Uniwersytetetem Pedagogicznym w Krakowie, Fundacją Zachor (Budapeszt) oraz MART (Ukraina) zaproponowało edukator_k_om nowe działania równościowe na platformie internetowej. Warsztatowe spotkanie dla wybranych osób odbyło się w dniach 24-25 listopada 2017 roku w przestrzeni warszawskiego muzeum.


Platforma "Stories that move" to zestaw narzędzi do przeciwdziałania dyskryminacji dla uczniów i uczennic w wieku 14-17 lat.Obejmuje wielojęzyczną stronę internetową, która pomaga młodym ludziom z całej Europy badać takie zjawiska jak mowa nienawiści, wykluczenie i dyskryminacja. Potrzeba wsparcia edukatorów na tym polu stała się jeszcze bardziej widoczna na tle obecnych wydarzeń, w tym ostatnich krwawych ataków wielu miastach Europy, kryzysu migracyjnego i rosnącego poparciu dla partii prawicowych. Platforma dostępna jest w języku angielskim i we wszystkich narodowych językach Austrii, Holandii, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier.


Nasz zestaw narzędzi on-line składa się z pięciu gotowych ścieżek edukacyjnych łączących informacje, zadania do wykonania i historie życia ludzi. W krótkich materiałach wideo młodzi ludzie dzielą się swymi doświadczeniami, zarówno tymi dobrymi, jak i doświadczeniami wykluczenia, dyskryminacji i przestępstw z nienawiści. Te przejmujące i klarowne opowieści stanowią punkt wyjścia do rzetelnego rozpoznania rozmaitych kwestii związanych ze zjawiskiem dyskryminacji.


Platforma zajmuje się nie tylko problemami rasizmu i antysemityzmu, lecz także antycyganizmem, dyskryminacją osób LGTB+ i dyskryminacją muzułmanów. Takie całościowe podejście pozwala zabrzmieć głosom wszystkich młodych ludzi i sprawia, że wszyscy uczniowie czują się zaangażowani. To z kolei pomaga edukatorom omawiać drażliwe i złożone zagadnienia zarówno w klasie, jak i poza nią.


Na bazie tego narzędzia można stworzyć własna wirtualną klasę i przeprowadzać z nią zajęcia. Więcej informacji na: www.storiesthatmove.org.




Najnowsze posty
Ostatnie posty
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page