Działania
w ramach Szkoły Tolerancji
Autorska innowacja pedagogiczna "Patrząc z ukosa - inne spojrzenie na literaturę, kulturę i sztukę" dotycząca kwestii genderowych i pytań granicznych (kobieta i mężczyzna w kulturze, tematyka Innego-Obcego?, najnowsze odczytania Holocaustu - realizowana w klasie humanistycznej w latach 2013-2016.
Grupa filmowa realizuje wiele projektów związanych z edukacją antydyskryminacyjną, np. film o Codzie (współpraca z Towarzystwem Osób Niesłyszących TON), cyrkówce (współpraca z cyrkiem Juremix), straży kolei (współpraca z Zarządem Dworca PKP w Poznaniu), bierze udział w wycieczkach do ośrodka dla osób niewidomych, niesłyszących, czy tematycznych Nocach Filmowych.
Sukcesy w ważnym dla kobiet ogólnopolskim konkursie i propagowanie wśród dziewcząt przywództwa: 2011 - Ewelina Kędzierska - wśród 20 najlepszych finalistek w Warszawie. 2011 - Jessica Ali - udział w konkursie. 2012 - Agnieszka Górecka - laureatka konkursu za pracę "Biskupka". 2013 - Magdalena Szankowska - 2 wyróżnienia, od byłych laureatek oraz Posłanki do Parlamentu Europejskiego Joanny Skrzydlewskiej. 2014 - Magdalena Szankowska, udział w konkursie. 2015 - Agata Wietrzykowska, 3 wyróżnienia.
Udział w ogólnopolskim projekcie Szkoła Tolerancji proponowanym od 2014 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pełnienie roli liderki tolerancji przez E. Waląg.
Autorski projekt łączący w sobie tematykę filmową z kwestiami równościowymi, dzięki któremu w szkole powstała pracownia filmowa, a E. Waląg została liderką filmową w województwie dolnośląskim.
Dwie godziny cotygodniowych zajęć, na których uczniowie i uczennice mogą porozmawiać o problemach etycznych, założeniach filozoficznych czy zredefiniować współczesne doniesienia medialne.
Współpraca ze Stowarzyszeniem "Młodzi-Młodym" i realizacja projektu Czas robi swoje nastawionego na dialog pokoleniowy między młodzieżą a osobami starszymi (prowadzenie warsztatów, propagowanie idei Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej).
Udział w dziesięciodniowych warsztatach antydyskryminacyjnych w Żywcu w ramach wymiany doświadczeń i podnoszenia wiedzy równościowej (2014). Współpraca z Fundacją Klamra i realizacja lokalnego projektu.
Warsztaty równościowe, tworzenie muralu antydyskryminacyjnego, nagranie teledysku, przeprowadzenie nocy filmowej dla młodzieży słyszącej, słabosłyszącej i niesłyszącej z Góry i Rydzyny w Międzynarodowym Tygodniu Głuchych oraz w ramach współpracy z Fundacją Klamra.