Spotkanie zamykające Akademię Treningu WenDo
Taaaak... Kiedyś musiał nadejść dzień zamknięcia Akademii i swoich doświadczeń z 11 miesięcy wytężonej pracy nad sobą jako kobietą oraz trenerką. Wzruszam się tą myślą. Bardzo. Tak bardzo, jak bardzo dziękuję. Dlatego oddam głos Autonomii:
" W dniu 13 marca 2016 odbyła się uroczystość zakończenia pierwszej edycji „Akademii Treningu WenDo - Upełnomocnienie Przeciwko Przemocy ze względu na płeć" fundacji Autonomia. To wielka herstoryczna chwila;-)! Były wspaniałe gościnie i goście, torty i toasty, podziękowania oraz przemówienia osób, które walnie przyczyniły się do zainstnienia WenDo w Polsce.
Wśród 29 osób, które ukończyły Akademię, są osoby posługujące się Polskim Językiem Migowym, alfabetem Lorna, obywatelki Rosji, Białorusi, osoby transpłciowe i transgenderowe oraz z niepełnosprawnością ruchową. To radykalnie rozszerza możliwości realizacji warsztatów WenDo dostosowanych do potrzeb i możliwości różnych kobiet, dziewcząt i osób trans, socjalizowanych do roli kobiety. Jeśli każda z osób, które właśnie zostały trenerkami WenDo, zrealizuje jeden warsztat w miesiącu, to rocznie liczba kobiet i dziewcząt, które podniosą swoje umiejętności ochrony przed przemocą ze względu na płeć, wyniesie ponad 4000!!!
WenDo - żeby każda dziewczynka i kobieta mogła żyć wolna od przemocy. WenDo - żeby każda dziewczynka i kobieta wiedziała: „Nie ma niczego, czego miałabym nie robić tylko dlatego że jestem kobietą/dziewczynką". „Jestem silna" „Mam odwagę" „Jestem solidarna z innymi, które i którzy nie godzą się na przemoc".
Akademia Treningu WenDo - Upełnomocnienie Przeciwko Przemocy ze względu na płeć to kurs trenerski fundacji Autonomia przygotowujący do prowadzenia warsztatów przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji wobec kobiet i dziewczynek* metodą WenDo, bazującą na modelu upełnomocnienia (empowerment). Akademia Treningu WenDo obejmowała 370 godzin zajęć warsztatowych, wykładów i projekcji, prowadzenie działań lokalnych w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć w 2015 roku oraz przeprowadzenie 16 godzin warsztatowych superwizowanego warsztatu dyplomowego WenDo. Udział w Akademii był bezpłatny.
13 marca 2016, po 11 miesiącach udziału w ATW, 29 osób otrzymało zaświadczenia potwierdzające jej ukończenie i zdobycie kwalifikacji do prowadzenia warsztatów WenDo - budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony".
Więcej informacji tutaj.
Dziękuję!!!!