Współpraca z Muzeum Galicja - projekt "Krokus"
W tym roku szkolnym wraz z moimi uczniami i uczennicami podjęłam wspólpracę z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, wpisując się w organizowany przez instytucję projekt "Krokus 2015/2016". Do działania zgłosili_łyśmy się już w okresie wakacyjnym.
Jak wskazują organizatorzy, przedsięwzięcie "Krokus" pozwala na zapoznanie uczniów i uczennic z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów i uczennice jesienią, zakwitają z końcem zimy. Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu.
Realizacja projektu "Krokus" jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.
Właśnie z takim założeniem na zajęciach z innowacji pedagogicznej przygotowali_łyśmy skrzynki z krokusami, które zostały umieszczone w sali pod gazetkami tematycznymi.